Přeskočit na obsah

RZ 450e

RZ 450e

Lexus v rámci celosvětové prezentace odhalil 20. dubna 2022 svůj nový čistě elektrický model RZ 450e využívající zcela novou BEV platformu. Prozkoumejte detaily revolučního SUV níže. „RZ jsme vyvíjeli s cílem vytvořit jedinečný elektromobil Lexus, který dodává pocit bezpečí, je příjemný na dotek a za volantem vyvolává nadšení.“ Takashi Watanabe, hlavní konstruktér, Lexus Electrified Lexus International

Lexus
Rz-450e
Nerozhoduje
Nerozhoduje
Nerozhoduje
Nerozhoduje
Kopírovat odkaz
Od nejnovějšího

Nyní nemáme v nabídce žádný skladový vůz Lexus Rz-450e, který by odpovídal aktuálnímu filtru

NG22_RZ450e__EU_08

REVOLUČNÍ LEXUS RZ 450e

Jízda na nové úrovni

Model RZ vykazuje pozoruhodné jízdní schopnosti založené na mimořádně precizní regulaci točivého momentu elektromotorů a optimálním umístění baterie i elektromotorů ve prospěch ideálního rozložení hmotnosti a příkladné odezvy. Koncepce označovaná výrazem „The Natural“ je postavena na systému pohonu všech kol DIRECT4, jenž reguluje hnací sílu předních i zadních kol podle jízdní situace a povrchu vozovky. Výsledkem jsou jízdní schopnosti, kdy vozidlo nebývale přesně reaguje na pokyny řidiče, a posouvá tak typický jízdní projev Lexus na ještě vyšší úroveň než doposud.

Designový jazyk nové generace

Designová koncepce vyjadřuje hladkou akceleraci a suverénní točivý moment, pro čisté elektromobily typický. Absence spalovacího motoru vpředu přinesla zcela nové funkční požadavky kladené na přední partii vozu, a tak mohl Lexus vytvořit novou vizuální identitu založenou na tzv. „vřetenovité karoserii“. Kabina se inspiruje dynamickými schopnostmi elektromobilu a zaujme především čistým provedením a dynamickou atmosférou. I přes funkční zaměření interiéru se zde podařilo evokovat pocity kultivovanosti a špičkového řemeslného zpracování

Jedinečné ozvučení kabiny

Ozvučení kabiny ještě zvyšuje požitek za volantem na principu dialogu mezi vozidlem a jeho řidičem. Konstruktéři sladili akustické kmitočty tak, aby při dynamických procesech (např. zrychlování) odpovídaly rychlosti vozidla a hladině zvuku. Tón a charakteristiky akustického přenosu u zvuků hnacího ústrojí byly odladěny tak, aby lidskému uchu zněly co nejpříjemněji. Prioritou též bylo zajistit tiché prostředí ve prospěch co nejpohodlnějšího pobytu na palubě.

Přejít na konfigurátor

NG22_RZ450e_00__29_

Pokročilý systém ovládání

Systém řízení „One Motion Grip“ (použitý poprvé v rámci značky) a nový vidlicový ovladač nahrazující volant přispívá k lepší komunikaci řidiče s vozem prostřednictvím elektrických signálů namísto mechanické vazby. Nový způsob propojení zvyšuje kvalitu i rychlost předávání těch nejdůležitějších pokynů od řidiče. Systém „One Motion Grip“ garantuje pozoruhodné manévrovací schopnosti vozidla a odezvu pro vyšší jistotu za volantem díky precizní výpočetní podpoře a odfiltrování nežádoucích vibrací pocházejících od kol a brzdové soustavy.

Originální systém pohonu všech kol

Systém pohonu všech kol DIRECT4 (v rámci značky Lexus použitý poprvé) a nově vyvinutý vysoce výkonný elektromotor zabudovaný do nápravy (eAxle) velmi přesně a nepřetržitě reguluje hnací sílu přiváděnou na jednotlivá kola. Využívá informace o kontaktním zatížení vozidla s vozovkou bez ohledu na povrch a jízdní podmínky s cílem zajistit opojný požitek z jízdy v souladu se záměry řidiče. K optimálnímu rozdělování hnací síly, vyšší stabilitě a lepšímu handlingu přispívají klíčové informace, jako např. rychlost zatáčení a úhel natočení kol.e rozpoznat často používaná parkovací místa.

Pohodlí a kultivovanost

Celá kabina RZ, představující minimalistické a současně luxusní prostředí, je ukázkou praktického uplatňování filozofie omotenaši. „Plovoucí“ prvky vycházející z prostoru pod čelním sklem a protažené až ke dveřím navazují na nízko posazený přístrojový panel, zatímco jednoduché výplně dveří a středový panel evokují atmosféru uklizeného a široce otevřeného prostoru. Spojení čistých a moderních tvarů i jednoduchých povrchů se zaměřením na textury vyjadřuje přívětivý pocit svobody. Dlouhý rozvor se promítl do velkorysé nabídky místa na zadních sedadlech; současně velká výška stropu nad sedadly ještě znásobuje výsledný pocit prostornosti z pohledu cestujících. K celkové otevřenosti a velkorysé vzdálenosti mezi předními a zadními sedadly přispívá i panoramatické střešní okno (výbava na přání).

ČISTÉ PROSTŘEDÍ

Atraktivitu vnitřního prostoru zvyšuje za jízdy difúzní osvětlení. Celkem 14 přednastavených barevných odstínů přináší emoce a pocity jako při sledování těch nejkrásnějších přírodních úkazů. Lexus dále jako první na světě vytvořil efekt osvětlení „In-ei“, kdy na výplních dveří při otevírání a zavírání vzniká obrazec světla a stínů s různými efekty pro ještě vyšší dávku elegance v kabině.

Nahoru na výpis vozů