Přeskočit na obsah

Nový Lexus RX 450h+ se ve Varech setkal s velkým ohlasem

20. 10. 2022

AE_221019_KM6_0509-Edit

Již druhá, statická prezentace páté generace RX se setkala v showroomu Lexus Karlovy Vary, opět s velkým zájmem. Představoval se diametrálně odlišný vůz od prvního představeného a to RX 450h+ Luxury v barevné kombinaci 4Y5-LA-01 (Měděná Sonic s krémovým interiérem). Celá akce se opět nesla v duchu Omotenashi. Byla připravena bohatá nabídka sushi a šikovný barman celý den míchal své drinky. 

Společně s nedávno uvedeným modelem NX a nově odhaleným RZ bude RX pomáhat psát novou kapitolu značky Lexus. Pro nové RX je v Evropě připravena nabídka tří různých elektrifikovaných pohonů. Základem nabídky značky pro trhy západní Evropy je právě představené RX 450h+ s plug-in hybridní technologií, nastolující nová srovnávací měřítka v segmentu.  

RX 450h+: PRVNÍ PLUG-IN HYBRIDNÍ RX

  • Plug-in hybridní pohon 2,5 litru
  • Výkon 306 k / 225 kW
  • 0–100 km/h: ~ 7,0 s
  • CO2: 24–26 g/km / Spotřeba paliva: 1,1 až 1,2 l/100 km

RX 450h+, používá čtyřválcový hybridní pohon 2,5 litru v kombinaci s trakční lithium-iontovou baterií o kapacitě 18,1 kWh. Pohon všech kol zajišťuje další elektromotor na zadní nápravě. Plug-in hybridní systém disponuje výkonem až 306 koní a měl by vozu umožňovat akceleraci z místa na 100 km/h v čase kolem 7 sekund. Celkově nabízí přibližně stejný výkon jako odcházející RX 450h, avšak s vyšším točivým momentem a rychlejší akcelerací. S ohledem na vyšší hnací moment od elektromotorů působí vůz za jízdy navýsost suverénně a současně velmi kultivovaně. Provedení se dále chlubí výrazně nižší spotřebou paliva a emisemi. Vysoce konkurenceschopné by měly být i odhadované cílové emise CO2 (v kombinovaném cyklu podle WLTP) pod 26 g/km a spotřeba paliva nižší než 1,2 l/100 km. Díky tomu mohou majitelé plug-in hybridní verze parkovat po celé Praze na fialových i modrých zónách zdarma.

Zmiňovaná kapacita lithiové baterie a široké know-how značky Lexus na poli elektrifikace znamenají konkurenceschopný elektrický dojezd přibližně 65 km (cílová hodnota – čeká se na homologaci) a možnost cestovat v čistě elektrickém režimu rychlostí až 135 km/h. Klíčový je i fakt, že plug-in hybridní Lexus zachovává nízkou spotřebu i po vyčerpání energie z baterie, kdy RX 450h+ přepíná na vyspělý hybridní systém 4. generace s autonomním dobíjením.

Těšíme se na dodávky prvních vozů i na spokojené zákazníky, kterým bude toto praktické a prostorné SUV dělat radost a bude jim pomáhat zvládat každodenní výzvy života.

Děkujeme za vaši účast.

Sdílet článek


Mohlo by vás zajímat

Navštívili nás volejbaloví mistři ČR z VK ČEZ Karlovarsko
11. 5. 2022

Dámy a pánové, představujeme vám mistry ČR volejbalové extraligy - VK ČEZ Karlovarsko!  

Nová Toyota Corolla CROSS se setkala s velkým zájmem
26. 5. 2022

Těšíme se na dodávky prvních vozů na podzim tohoto roku i na spokojené zákazníky.

Naše Toyota Hilux na Rallye Dakar 2022
14. 2. 2022

Naše Toyota Hilux byla v roce 2022 opět součástí týmu Moto Racing Group na Rallye Dakar! Pojďte si v následujících řádcích projít zákulisí závodu…